Webinář: Věrohodnost dat v SW Minitab

Cena:

Forma: Online

Termíny:
4. 4. 2023; od 10:00 do 11:00 hodin

Jak moc zkresluje chyba měření Vaše výsledky?

Úvod do analýzy systému měření a motivace k tomu, zabývat se tímto tématem.

Chyba při měření je všudypřítomná a nikdy se jí nezbavíme. To je o důvod víc, proč se o ni zajímat a zúčastnit se webináře, kde Vám  ukážeme, co tato chyba může způsobit a jak je velká.

Webinářem Vás provede Tomáš Trávníček. Dostatečný prostor bude věnován Vašim otázkám.

Popis

Když používáme naše data jako argumenty pro řízení procesu, nebo obecně pro rozhodování, je v první řadě nutné abychom jim mohli důvěřovat. To znamená, že můžeme našim datům věřit a nezáleží na tom kdo a kdy data sbírá. V tomto nám pomáhá nástroj analýza systému měření neboli MSA.

 

Proč se vůbec zabývat tím, jestli měříme nebo hodnotíme správně? – na základě našich náměrů děláme rozhodnutí, pokud náměr neodpovídá skutečnosti, pak pravděpodobně naše rozhodnutí nebude adekvátní – pokud na základě naměřených hodnot zasahujeme do procesu – např. seřizujeme výrobní linku, pak můžeme začít seřizovat i v případě, kdy to není potřeba. Nebo naopak neseřizujeme výrobní linku, kterou bychom seřídit měli. – na základě náměrů třídíme kusy na dobré a špatné. Při chybě měření se může jednoduše stát, že vyhodnotíme vadný kus jako dobrý a pošleme ho zákazníkovi. Nebo naopak vyhazujeme kusy, které jsou ve skutečnosti dobré. To vše nás stojí peníze a čas.

Pro koho

✔ Manažery z oddělení kvality, výroby nebo technologie

✔ Lidi zodpovědní za oblast neustálého zlepšování

✔ Kohokoliv, kdo se chce dozvědět o přínosech analýzy procesů ve výrobním prostředí

✔ Každého, kdo chce prozkoumat možnosti SW Minitab

✔ Kohokoliv, kdo chce zjistit více o chybě měření a věrohodnosti dat

✔ Statistické nadšence