Znáte to taky? Aneb jak chvilička může zabrat i týden

Jak vám Green Belt aplikovaný v administrativě může ušetřit stres s velkým množstvím práce a plýtváním časem a energií?

„Ahoj, můžu?“
„Ale rychle, nestíhám.“
„Já potřebuju jen maličkost, to máš hned.“
„Takových maličkostí mám na stole asi milion. OK, nech to tady, ale chvilku to potrvá.“
„Co je to chvilka?“
„Zkusím to do konce týdne.“
„Hmmm, já to potřebuju do hodiny.“
„Zapomeň, to nedám ani ve snu.“

I tak může vypadat rozhovor na pracovišti. Nároky na rychlost, flexibilitu, ale zároveň špičkovou kvalitu práce, se stále zvyšují. A jejich zvládání je stále těžší a problematičtější. A věci přestávají fungovat.

Když práce nabere zpoždění

Náznaků je celá řada. Objevují se chyby, které je potřeba napravovat, zpožďují se pracovní výstupy a odkládají se termíny úkolů. Pracovníci přestávají svou práci stíhat. Objevuje se přepracovanost, nespokojenost a vstřícnost. Vytrácí se snaha vzájemně si a vztahy na pracovišti trpí. Do práce se přestáváme těšit a trápí nás, co nás ten den čeká a co vše musíme stihnout. Připomíná vám tento scénář něco?

Jak svou práci stíhat a těšit se na ni

Jak najít řešení z neútěšné situace? Celosvětovým trendem posledních let je tzv. štíhlá (lean) administrativa. Jejím cílem je odhalit a odstranit zdroje plýtvání. Sami jistě víte, kolik věcí děláte zbytečně nebo v době, kdy máte jiné priority. Děje se tak napříč firmami a odvětvími (viz graf). Jednou z možností, jak se naučit vidět plýtvání a odstranit ho, nabízí metodika Lean Six Sigma v rámci Green Belt v administrativě.

Kdo je Green Belt a co umí?

Green Belt je člověk s metodickými znalostmi, který je schopný vnímat problémy a plýtvání okolo sebe. Zároveň má chuť i schopnosti tyto problémy řešit. Green Belt se snaží v rámci zlepšovacích projektů vymyslet a zrealizovat úpravy procesů tak, aby byla práce rychlá, jednoduchá a bez zbytečných chyb.

Proč Green Belt v administrativě

Ptáte se, proč takové školení absolvovat? Dnešní práce je stále komplikovanější a je jí víc a víc. Zdravý rozum a běžné návyky přestávají stačit. Dostavuje se únava, stres, rezignace, plýtvání. Přestáváme vnímat chyby a možnosti jejich řešení. Green Belt v administrativě toto dokáže změnit.

Jak se stát Green Beltem v administrativě

Prvním krokem je trénink. V oblasti administrativy, služeb a nevýrobních procesů je měření a vyhodnocování procesů obtížnější. Proto je nejlepším řešením specializované školení, na kterém vám odborníci s mnohaletými zkušenosti z praxe ukážou, jak to řeší ve firmách, kde metodiku Lean Six Sigma v administrativě praktikují (např. Česká spořitelna, Komerční banka, PPG, Zebra, Climax, Osram a další). Přeci jenom inspirace není nikdy dost.

Pro koho je školení určené?

Praktický kurz plný teorie i praxe je vhodný pro pracovníky z oblasti služeb a administrativy. Doporučený je pro manažery, kteří vedou svá oddělení a potřebují, aby byla výkonná a efektivní, ale zároveň fungovala bez zbytečného stresu. Zúčastněte se školení, pokud jste zodpovědní za fungování procesů, činností a jejich výstupy. Kurz je také pro každého, kdo má zájem o svoji práci a chce ji dělat dobře a efektivně.

Jaké jsou výsledky práce Green Belta?

Pokud  se věci dělají „doopravdy“, výsledek se dostaví. A stojí za to. Na co se můžete těšit? Chronické problémy jsou jednou provždy vyřešeny. Práce je klidnější a pohodovější, vše jde snáze. I lidé se změní. Už to není o prostředí vyčerpaných a vystresovaných kolegů, ale o pozitivně naladěném kolektivu, který ví, že věci mohou fungovat podle jejich potřeb a změny mohou nastavit a řídit.

Podělte se s námi o své zkušenosti

A co Vy, potýkáte se s podobnými problémy? Jak jste je vyřešili? Nebo vás stále straší? Láká vás stát se Green Beltem a umět to, co zvládají zaměstnanci známých firem jako Unicredit bank, Swiss Re nebo CommScope?